طراحی و ساخت در تابلوسازی

9 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 18 آذر 1396 در ساعت 23 : 33 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

طراحی و ساخت در تابلوسازی

 

در دنیای تبلیغات و تابلوسازی ، احتمالا تابلوسازی های تبلیغاتی چکیده ترین محصول هستند. آنها یکی از اندک شکلهای تابلوسازی و تبلیغاتی هستند که در کنار یک محصول سرگرم کننده قرار نمی گیرند.نمی توانید مثل آنچه در مجله می بینیدخیلی درنگ کنید. نمی توانید دائما به آن نگاه کرده یا به آن گوش کنید مثل آنچه که در رادیو یا تلویزیون رخ می دهد. راننده ها احتمالا تنها نگاهی گذرا به تابلو سازی ها دارند به همین دلیل تابلوسازی نیاز دارد تا برای چشمهای در حال عبور پیامی تاثیرگذار،خلاصه و متقاعد کننده داشته باشد.

 

1-   منظور خود را روی کاغذ رسم کنید که شامل طرح اولیه تصویر و متن تبلیغات می شود. سعی کنید متن 7 کلمه یا کمتر داشته باشد،راننده در حال عبور نمی تواند روی تعداد بیشتر کلمات تمرکز کند و آنها را بخاطر بسپارد.لوگوی محصول یا تجارت را در تصویر وارد کنید. گنجاندن لوگو برای دیده شدن و اینکه بتوان آن را بین برندهای ناشناخته تشخیص داد بسیار موثر است. آن چنان که طراحی در تابلوسازی می کنید، "قانون یک سوم" را بخاطر داشته باشید که می گوید سوژه های تمرکز؛ مدلها و محصولاتی هستند که در امتداد خطوط ذهنی قرار می گیرند که تصویر را به ثلث تقسیم می کنند، در بخشهایی از ارتفاع و عرض. بنابراین، یک مدل می تواند به شکل مناسب در مرکزیک سوم چپ قرار گرفته یا اینکه یک سوم چپ چارچوب را پر کند در حالی که متن در سمت راست همان قاب قرار گرفته است.

2-   برای عکس تابلوسازی با استفاده از دوربین فیلمبرداری یا یک دوربین دیجیتال عکسبرداری کنید که بتواند فایلهای تصویری RAW را پشتیبانی کند.  فایلهای RAW محتوی تمام داده هایی هستند که سنسورهای تصویر دوربین آنها را ضبط می کند و به شما بیشترین آزادی را می دهد تا اندازه، رنگ، کنتراست، سطوح نور و دیگر ویژگیهای تصویر را در کامپیوتر خود تغییر دهید. وقتی کار تصویر روی بیلبورد تمام شد،می خواهید متن و سوژه اصلی تا حد امکان بی نظیر باشد تا بتوان آن را به سرعت از فاصله دوردر تابلوسازی تشخیص داد. به گونه ای که طرح در وضعیت خاصی باشد که از فاصله بسیار دور جلب توجه کند، بسیار مطلوب خواهد بود که سوژه خود را در جلوی زمینه تک رنگ قرار دهید.

3-   وارد کردن عکس در کامپیوترتان و باز کردن عکس در برنامه ادیت کردن؛ برنامه هایی که می توانند برای طراحی گرافیک بیلبورد استفاده شوند شامل فتوشاپ، Adobe Illustrator و Paintshop Pro می گردند.

عکس را در قطع مناسبی آماده کنید که سوژه مطابق با قانون یک سوم قرار گرفته و مناسب با ابعاد بیلبورد شما باشد. باکس متن را اضافه کنید به طوری که به شکل شاخص به صورت"T" یا یک "A" روی یک نوار ابزار برنامه نمایش داده شود بعد تبلیغات خود را کپی کنید. اندازه فونت متن باید به اندازه بزرگ باشد تا تابلوسازی از راه دور قابل خواندن باشد، روی فایل تصویر به اندازه کافی زوم کنید تا مفهوم رویت از راه دور تبلیغات برای شما شبیه سازی شود.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :