نقش نئون در تابلوسازی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 12 ارديبهشت 1397 در ساعت 17 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نقش نئون در تابلوسازی

صنعت تابلوسازی این روزها به حدی گسترده شده است که انواع تابلوسازی ها را در خود جای داده است. از تابلو چلنیوم یا حروف برجسته گرفته تا تابلو لایت باکس، تابلو استیل، تابلو کامپوزیت یا تابلو فلکسی فیس! زیبایی و خوش سبک بودن تمام این تابلوسازی ها می تواند در همان نگاه اول نظر هر مشتری را به خود جلب کند.منتها سبک و سلیقه مشتری است که منجر به انتخاب هر یک از این تابلو سازی ها می شود. اما تابلوسازی نئون چیست و چه نقشی در تابلوسازی دارد! برای اینکه بدانید تابلو نئون چیست تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تابلوسازی نئون در صنعت تابلوسازی

تابلوسازی نئون با استفاده از لامپ های تخلیه در گاز ساخته می شود و مهمترین کاربرد نئون در تابلوسازی است. در واقع تابلو نئون یکی از قدیمی ترین تابلوها می باشد که از دیرباز تاکنون مورد استفاده مشتریان بوده است، منتها با مطرح شدن تابلوهای جدیدی همچون تابلو چلنیوم و تابلوهای دیگر، استفاده از تابلو نئون قدری کمرنگ شده است، شاید دلیل آن هم این باشد که ترویج و تبلیغ تابلوهای جدید صرفا به دلیل سبک و سیاق جدید آنها و پیروی از مد باشد، چرا که تابلوسازی نئون با ویژگی هایی که دارد در گروه تابلوهایی است که هنوز هم می تواند به عنوان بهترین و زیباترین تابلو شناخته شود.

مزیت های تابلوسازی نئون

تابلوسازی نئون یکی از تابلوهای دارای نور است که ویژگی های بارز و ممتازی دارد. اولین ویژگی این تابلوها، تنوع رنگی آنهاست که تابلوساز می تواند با توجه به خواسته مشتری این تابلوها را در هر رنگی بسازد. همچنین استحکام، ماندگاری و طول عمر بالای نئون از خصوصیات منحصر به فرد آنهاست که همانند تابلو چلنیوم، می تواندبه عنوان بهترین گزینه برای تابلو مغازه و یا تابلو سر درب شرکت باشد. زیبایی جزء جدانشدنی از تابلوسازی نئون است که در کنار این خصوصیات، مصرف برق کمتر نیز قابل توجه است.جالب است بدانید: با پیشرفت صنعت تابلوسازی و به میان آمدن تابلوهای شکیل و بروز، هنوز هم تابلو نئون، از نظر نورپردازی و زیبایی بی همتا و بی رقیب است. در واقع نور تابلوهای نئون را لامپ نئون تامین می کند، همین نئون هایی که بر روی شیشه‌ی مغازه ها نصب می شود.تابلوسازی نئون در کنار ویژگی های مثبتی که دارد، یکی از خصوصیات آن اینست که حروف نوشته شده در آن ثابت است و به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد. از این رو در انتخاب این نوع تابلو بایستی این نکته را هم در نظر بگیرید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :