نورپردازی در تابلوسازی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 8 آبان 1396 در ساعت 23 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نورپردازی در تابلوسازی

 

نورپردازی نقش بسیار مهمی را در تابلوسازی ایفا می‌کند و همواره یکی از مهمترین و کاربردی ترین مسائل در تابلوسازی به شمار می‌آید. به عنوان مثال، امروزه تابلوهای فلکسی و تابلوهای چلنیوم در میان دیگر تابلوهای تبلیغاتی توانسته جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص دهد، شاید اصلی‌ترین دلیل جذب مردم به این قبیل تابلوسازی‌ها به دلیل نورپردازی حرفه‌ای در فلکسی و چلنیوم ‌باشد. بنابراین نور نقش بسزایی را در تابلوسازی ایفا می‌کند. ما قصد داریم در این مقاله از اهمیت نورپردازی در تابلوسازی برایتان ارائه دهیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

نورپردازی چیست؟

روشنایی نوری را ایجاد می‌کند که امکان حرکت در داخل فضای تابلو و تشخیص بصری اولیه را فراهم می‌کند.میزان نور تابلوسازی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ اگر میزان نورپردازی تابلو در فضا ،به طور قابل ملاحظه‌ای پایین‌تر از میزان نور لازم برای انجام کار باشد، تضاد مابین نور تابلوسازی و نور لازم برای انجام کار زیاد خواهد شد، تابلو روشن‌تر به نظر خواهد رسیدو جلوه‌ی خوبی به بیننده القا نمی‌کند.به دلیل تاثیر شدید این مساله بر دید مخاطب، انتخاب نورپردازی در تابلوسازی بسیار حساس و قابل توجه می‌باشد .نورپردازی اساس یک تصویر است، در واقع آنچه باعث خیره شدن و توجه به یک تصویر می‌شود، در قدم اول نورپردازی آنست و بعد طرح. گاها پیش آمده که در تابلوسازی هایی، زحمت بسیاری برای طرح آن کشیده شده، ولی به دلیل عدم توجه به نورپردازی مناسب تابلوسازی ، بسیار کم توجه بوده و عملکرد خوبی نداشته و در نهایت، نتیجه دلخواهی نیز گرفته نشده است. بنابراین نور بحث اصلی در تابلوسازی می‌باشد.

نورپردازی در تابلوسازی:

امروزه در انواع تابلوها خصوصا تابلوسازی فلکسی، تابلوسازی چلنیوم و تابلوسازی لایت باکس، نورپردازی‌ها از طریق لامپ‌های SMDیا LED صورت می‌گیرد. البته قابل ذکر است که هنوز هم از مهتابی در برخی از تابلو سازی های لایت باکس و یا فلکسی استفاده می‌کنند، منتها مهتابی به دلیل نور پایین و خطر سوختگی در کوتاه مدت، کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرد و بیشترین استفاده را لامپ‌های LED به دلیل روشنایی بیشتر دارند. به طور کلی نورپردازی در جلوه بخشیدن به تابلوسازی تاثیر فوق‌العاده‌ای می‌گذارد که بسیار حائز اهمیت است.

کلام آخر:

ما در این مقاله از اهمیت نورپردازی صحبت کردیم، در واقع یکی از عوامل زیباسازی در تابلوسازی می‌باشد چرا که با امکانات نورپردازی مناسب و افکت‌ها، می‌توانید بهترین تابلوسازی ها را در سطح شهر برپا نمایید. امیدواریم از مطالب فوق نهایت استفاده را برده باشید. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید نهایت تشکر را داریم.

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :